4 gündür kayıp olan Yevşan’ın işkence edilerek katledildiği ortaya çıktı

0
789 kez

ŞIRNAK (DİHA) – Bugün Şırnak Devlet Hastanesi Morgu’na götürüldüğü belirtilen cenazenin Silopi’de 4 gündür kendisinden haber alınamayan 4 çocuk babası 55 yaşındaki İsmail Yevşan isimli yurttaşa ait olduğu öğrenildi. Yevşan’ın cenazesine ait olduğu belirtilen fotoğraflarda Yevşen’in işkence edilerek katledildiği ortaya çıktı.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün katledildiği öğrenilen ve bugün Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırılan kişinin kimliği netleşti. Cenazenin Nuh Mahallesi’nde yaşayan, 4 çocuk babası ve Silopi’de esnaflık yapan 55 yaşındaki İsmail Yevşan isimli yurttaşa ait olduğu belirlendi. Ayrıca DİHA’nın ulaştığı ve bir polisin paylaştığı belirtilen fotoğrafta, Yevşan’ın başından vurulduğu, boynunda ip olduğu ve başında da asker ve polislerin beklediği anlaşılıyor. Fotoğraf, Yevşan’ın yaralı halde işkence edilerek katledildiği gösteriyor.

Yevşan’ın katledildiği sokağın ise devlet güçlerince katledilen ve saldırılar nedeniyle cenazesi 7 gün vurulduğu yerden alınamayan 57 yaşındaki Taybet İnan’ın katledildiği Nur Mahallesi 58. Sokak olduğu da gelen bilgiler arasında.

4 gündür kendisinden haber alınamayan Yevşan’ın cenazesinin dün otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi sevk edildiği ardından cenazenin Silopi’ye getirildiği belirtildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER