Yaralıyı almaya giden sağlıkçı da katledildi

0
494 kez

ŞIRNAK (DİHA) – Cizre Devlet Hastanesi çalışanı sağlık emekçisi Aziz Yural, bulunduğu sokakta özel harekat polisleri tarafından açılan ateşle ayağından yaralanan bir kadını almak istediği sırada polislerin hedefi oldu. Aynı zamanda SES Cizre Şube Temsilcisi olan Yural, özel harekat polislerinin açtığı ateş sonucu başından vurularak yaşamını yitirdi.

Sıkıyönetim saldırılarının sürdüğü Şırnak’ın Cizre’de ilçesinde halkın özyönetim direnişini kıramayan devlet güçleri, yaraladıkları yurttaşları sokaklardan almak isteyenleri de hedef aldı. Nur Mahallesi’nde yaşayan Cizre Devlet Hastanesi çalışanı SES Cizre Şube Temsilcisi Aziz Yural, özel harekat polisleri tarafından ayağından yaralanan bir kadını sokaktan almak istediği sırada özel harekat polislerinin hedefi oldu. Polis tarafından açtığı ateşle başından vurulan Yural, yaşamını yitirdi. Bir çocuk babası Yural’ın cenazesi ise yoğun saldırılar nedeniyle sokaktan alınamıyor.

Cizre’de katledilenlerin sayısı 25’e çıktı

Yural’ın katledilmesiyle birlikte Cizre’de 14 Aralık gününden bu yana süren sokağa çıkma yasağında devlet güçlerinin devam eden saldırılarında aralarında anne karnında bir bebek ve 3 aylık Miray İnce’nin de bulunduğu katledilenlerin sayısı 25’e yükseldi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER