Silopi’de biri kadın 2 kişi katledildi

0
423 kez

Silopi’nin Barbaros Mahallesi’nde başına bomba atar mermisinin şarapneli isabet eden 35 yaşlarındaki bir kadın ile özel harekat timleri tarafından taranan evdeki Yusuf isimli yurttaş yaşamını yitirdi. Saldırılarda çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde sıkıyönetimin 21’inci gününde halka yönelik şiddetli saldırılar sürüyor. Dün geceden bu yana saldırıların yoğunlaştığı Barbaros Mahallesi öğle saatlerinden itibaren şiddetli saldırı altında. Tanklardan aralıksız top atışlarının yapıldığı mahalle, zırhlı araçlar tarafından ise yaylım ateşine tutuluyor.

Özel harekat polisleri tarafından bir evin taranması sonucu soy ismi öğrenilemeyen Yusuf isimli yurttaş katledildi. Katledilen yurttaşın eşinin de ağır yaralandığı öğrenildi. Yine bomba atar mermisinden fırlayan şarapnel parçasının başına isabet ettiği 35 yaşlarındaki bir kadın da yaşamını yitirdi.

Mahallede saldırılar devam ederken çok sayıda yurttaşın polis ve askerler tarafından alıkonularak emniyete götürüldüğü belirtildi. ŞIRNAK (DİHA)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER