Şırnak yürüyüşüne katılım çağrısı

0
400 kez

SİİRT (DİHA) – HDP Siirt İl Örgütü, KJA öncülüğünde “Şırnak’ta insanlık ölüyor!” sloganıyla Siirt’ten Şırnak’a yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

HDP Siirt İl Örgütü, Şırnak ile Silopi ve Cizre’de devlet güçleri tarafından katledilenlerin cenazelerinin alınması için KJA öncülüğünde yarın Siirt’ten Şırnak’a yapılacak yürüyüşe dair açıklama yaptı. Yürüyüşün başlangıç noktası olan yeni otogarda yapılan açıklamada konuşan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, “Şırnak’ta insanlık ölüyor!” sloganıyla yapılacak yürüyüşe özelikle kadın ve geçleri çağırdı. Konca, “Cenazelerimizi almak ve ablukayı kırmak için yarın Siirt’e buluşalım. Devlet katliamlarını sürdürüyor. Bu saldırılara sesiz kalmak ölümleri derinleştirmek ve meşrulaştırmaktır” dedi.

‘Gün direniş günüdür’

HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım ise yarın yapılacak yürüyüşün sıradan bir eylem olmadığına dikkat çekerek, “Bu yürüyüş Kürt halkının varlığına, onuruna, kadın ve çocuklarına sahip çıkma yürüyüşüdür” dedi. Tüm Kürtleri Siirt’e buluşmaya davet eden Yıldırım, “Ocak ayı Kürt halkı açısından keyif yapacak bir zaman değildir. Gün direnişin günüdür. Zafer bizim olacaktır” diyerek, yarınki yürüyüşe 7’den 70’e herkesi çağırdı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER