TEOG şampiyonu Siirt’ten çıktı

0
1.810 kez

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kasım ayında düzenlenen, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarına göre Siirt Özel Celal Değer Ortaokulu öğrencisi Uluer Şahin tam puanla şampiyon oldu.

TEOG şampiyonu Siirt'ten çıktı

25 ve 26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavına Türkiye genelinde 1 milyon 174 bin 427 öğrenci, Siirt il genelinde de yaklaşık 7 bin 500 öğrenci girdi. TEOG sınavı sonuçlarına göre, Siirt Özel Celal Değer Ortaokulu öğrencisi Uluer Şahin, tüm sorulara doğru yanıt vererek Türkiye ve Siirt birincisi oldu.
Siirt Özel Celal Değer İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Dülger, Siirt il genelinde yaklaşık 7 bin 500 öğrencinin TEOG Sınavına girdiğini kaydetti. Öğrencilerinden Uluer Şahin’in 120 soruda 120 netle şampiyon olduğunu belirten Dülger, “Öğrencilerimizden Şeyda Demir 119, Durmuş Burak Dirlikli ve Eylül Petek 118, Egemen Öksüz, Eren Kavurt ve İrem Altan 116, Şeyma Nur Işıktaş ve Müsvet Keşli 114 net yaparak büyük bir başarıya imza atmışlardır.” dedi.
Geçen yıl 700 tam puan alan öğrencileri Hüseyin Çiçek’le de Türkiye derecesi elde ettiklerini hatırlatan Dülger, bu başarıda emeği geçen anne-babalara ve okul öğretmenlerine teşekkür etti.
Öğrencilerin bu başarısını Nisan ayında yapılacak TEOG sınavında da göstermelerini beklediğini belirten Dülger, öğrencilerinin başarısı adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını, öğrencilerinin daima yanlarında olduklarını vurguladı.
Sınavdaki bütün sorulara doğru cevap vererek şampiyon olan Uluer Şahin, Özel Celal Değer Okullarında okuduğu için mutlu olduğunu dile getirdi.
Okul öğretmenlerinden ve rehberlik servisinden büyük destek gördüğünü aktaran Şahin, “Derslerime düzenli ve planlı bir şekilde çalıştım. Böyle bir başarıyı elde ettiğim için mutluyum. Nisan ayında yapılacak sınavda da tam puan almayı hedefliyorum. Ankara’da fen lisesi okumayı düşünüyorum. Tıp Fakültesi okuyup başarılı bir doktor olmak istiyorum.” diye konuştu.
Ayrıca (TEOG) sınavı sonuçlarına göre Antalya’nın Alanya ilçesindeki Özel Ufuk Ortaokulu’ndan 4 öğrenci, tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğine ortak oldu.
Alanya Özel Ufuk Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8. sınıflara yönelik düzenlediği TEOG sınavında elde ettikleri başarıyla ilgili açıklama yaptı. Okul Müdürü Emrullah Rüzgar, TEOG’a Türkiye genelinde 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığını hatırlattı. Açıklanan sonuçlara gören Alanya Özel Ufuk Ortaokulu’ndan 4 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinin arasına girdi. Müdür Emrullah Rüzgar, “Ayrıca 3 öğrenci 119 doğru, 9 öğrenci 118 doğru, 5 öğrenci 117 doğru yaparak hem ailelerine, hem de okullarına büyük bir sevinç yaşattılar. Sınav sonucuna göre 6 branş toplamında Ufuk’lu öğrenciler 153 tam puan aldır.” açıklamasında bulundu.
(Cihan)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER