HDP Anayasa Komisyonu’na üye verecek

0
364 kez

HDP, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na üye verme kararı aldı. Komisyona verilecek üyelerin isimleri Pazartesi günü açıklanacak.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu toplantısından Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na üye verme kararı çıktı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın dört siyasi partinin genel başkanlarına komisyon için davet mektubu göndermesinin ardından gözler HDP’ye çevrilmişti. Kürdistan’da AKP’nin yürüttüğü savaş sürecinde komisyonda yer alıp almamayı tartışan HDP’nin eş genel başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş başkanlığındaki MYK toplantısında bu konu da ele alındı. Kurulda komisyona üye verilmesi kararlaştırıldı. İsimler konusunda halen bir netlik olmazken, isimler son bildirim tarihi olan 25 Ocak Pazartesi günü kesinlik kazanacak. 

OLASI KOMİSYON ÜYELERİ

Ancak HDP kulislerinde komisyon için üç isim öne çıkıyor. Bu isimlerin Batman Milletvekili Hukukçu Ayşe Acar Başaran, Mardin Milletvekili Anayasa Profesörü Mithat Sancar ile HDP’nin hukuk komisyonu başkanı ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş.(DİHA)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER