Aralarında Azadiya Welat Yazı İşleri Müdürünün de bulunduğu En Az 10 Kişi Yaralı

0
371 kez

Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde tanklardan yapılan top atışları ile vurulan evde yaralanan 10 kişi arasında haber takibi için kentte bulunan Azadiya Welat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Rohat Aktaş’ın da bulunduğu öğrenildi. Yoğun bombardımandan dolayı yaralılar hala hastaneye kaldırılamadı.

Saldırılarının 41’inci gününe girdiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde, sabah saatlerinde Cudi Mahallesi’ne tanklardan yapılan yoğun top atışlarında aralarında Cizre Halk Meclisi eşbaşkanlarının da bulunduğu 15 kişinin bulunduğu eve top mermisi isabet etmesi sonucu en az 10 kişi yaralanmıştı. Yaralananlar arasında saldırıların yaşandığı kentte uzun süredir haber takibi için bulunan Azadiya Welat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Rohat Aktaş’ın da bulunduğu öğrenildi.

Yaralananlardan DBP PM üyesi Mehmet Yavuzel’in sağlık durumunun da ağır olduğu belirtilirken, yoğun bombardımanında dolayı hala yaralılar hastaneye kaldırılamıyor.

Yazı İşleri Müdürü Aktaş, sıkıyönetim saldırılarında kentte yaralanan ikinci gazeteci oldu. 20 Ocak’ta da hastaneye kaldırılması engellenen yaralılar ile cenazeleri almak için dün Cudi Mahallesi’ne giden kitleyi takip eden İMC TV kameramanı Refik Tekin zırhlı araçtan açılan ateşle bacağından yaralanmıştı.

Saldırıda yaralananların isimleri şöyle: Rohat Aktaş, Sercan Uğur, Murat Aslan, Muharrem Erbek, Azad Yılmaz, Abdullah Zileyaz, Feride Aslan, İslam Kalkan, Mehmet Yavuzel, Faik Özkan.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER