Ambulanslar yerine zırhlı araçlar gitti!

0
427 kez

ŞIRNAK (DİHA) – Cizre’de kan kaybından yaşamını yitiren 5 cenaze ile birlikte 23 yaralının bulunduğu bodrum katına ambulans gönderilmesine izin çıkması üzerine ambulansların gitmesi beklenen eve, kolluk güçleri gitti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinin Cudi Mahallesi’nde 5 gündür yoğun bombardıman altına alınan bir binanın bodrum katında bekleyen yaralıların kurtarılmasına dönük yürütülen çalışmalar sonucunda eve ambulansların gitmesine izin verildi. HDP’li vekillerin İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile bulundukları temaslar sonucunda dakikalar önce ambulansların engelleme ile karşılaşmadan 23 yaralının ve bu zaman kadar kan kaybından yaşamını yitiren 5 cenazenin bulunduğu noktaya gitmesi beklenirken, ambulanslar yerine eve devlet güçleri gitti.

 

O esnada telefonla Med Nuçe Tv’nin canlı yayınına bağlanan Cizre Halk Meclisi Başkanı Mehmt Tunç, zırhlı araçların bulundukları yere 10 metre kadar yaklaştığını anlattı. Tunç, katliam tehdidi ile karşı karşıya bulunduklarını söyledi.

Yayın esnasında arka taraftan gelen kurşun sesleri ve patlamalar yayından duyuldu.

Aynı anda hattın diğer ucunda bulunan HDP Milletvekili Sarıyıldız ise yaralı arkadaşlarının bulunduğu eve ambulansların gitmesini beklerken devlet güçlerinin gittiğini ifade etti. Sayıldız, devlet güçlerinin komplo peşinde olduğu uyarısında bulundu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER