Yaralılardan Sultan Irmak da yaşamını yitirdi

0
324 kez

ŞIRNAK (DİHA) – Cizre’de yetkililerin de bilgisi dahilinde ambulansa ulaşmak isteyen fakat binadan çıkacakları sırada devlet güçlerinin saldırısına uğrayan ağır yaralılardan Sultan Irmak da yaşamını yitirdi.

Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde sığındıkları bodrumda 8 gündür hastaneye kaldırılmayı bekleyen 16 yaralı ve ambulans gelmediği için yaşamını yitiren 6 yurttaşın cenazesinin çıkartılması için yapılan girişimler tekrar engellendi. 16 yaralı ve yanlarındaki 6 kişiye ait cenaze bulundukları yerden çıkartılarak eve 700 metre uzaklıktaki Emir Tacdin Sokak’ta bekleyen belediye ambulanslarına taşınacağı sırada devlet güçleri, bina ve bulunduğu sokağa dönük saldırılarına devam etti.

HDP milletvekillerinin, İçişleri Bakanlığı’nda yetkililer ile görüştükleri sırada telefonla bağlantı kurulan yaralılara “binadan çıkın” denilmesine rağmen, saldırılar durmamış ve yaralılarla irtibat kesilmişti. Bakanlık yetkilisinin yanı başında yapılan bu görüşme sonrası yeniden kurulan irtibatta bu kez yaralılardan durumu ağır olan Sultan Irmak’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yapılan saldırılarda yaralılardan bulunduğu bodrum katının bir duvarının yıkıldığı da bu bağlantıda aktarıldı.

Ancak Sultan Irmak’ın yaşanan saldırıda mı yoksa durumunun ağırlaşması sonucu mu yaşamını yitirdiği telefon bağlantısında teyit edilemedi.

Sultan Irmak’ın da yaşamını yitirmesi ile 8 gündür sığındıkları bodrum katında mahsur kalan yaralılardan hayatını kaybedenlerin sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER