Siirt Cizre’de yaşanan katliamı kınadı

0
626 kez

Siirt’te DBP ve HDP il örgütlerinin öncülüğünde yapılan yürüyüş ve açıklamalar ile bölgede süren kuşatma ve katliamlar kınandı.

Siirt’te HDP ve DBP il örgütleri, süren kuşatma ve katliamlar ile Cizre’de yaşanan bodrum vahşetini protesto etti. DBP il binası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi “Cizre halkı yalnız değildir”, “Bijî berxwedana Surê” ve “Bijî serok Apo” sloganları attı. Kitle adına açıklama yapan HDP İl Eşbaşkan Yardımcısı Talat Üzüm, Cizre’de yaşananlara dikkat çekerek, vahşet bodrumundaki yaralı ve cenazelerin bilinçli bir şekilde bekletildiğine vurgu yaptı. Üzüm, “AKP katliam planlarına, ‘çöktürme’ planına karşı her yerde direnişe geçip, AKP’ye teslim olmayacağız. Katliam rejimine karşı sessiz kalmayacağız” dedi. Üzüm, başlatılan “Barışa ses ver” eylemine daha güçlü katılım için çağrı yaptı.

 

15 Şubat uluslararası komplo kınandı

HDP Siirt İl Eşbaşkanı Abdullah Çetin ise PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın uluslar arası bir komplo ile Türkiye’ye teslim edilişinin yıl dönümü olan 15 Şubat’ı kınadı. Kürt halkının algı operasyonları ile yıldırılmaya çalışıldığını ifade eden Çetin, hükümetin işgalci uygulamalarına boyun eğmeyeceklerini söyledi.

srt-07-0216-hdp-dbp-basin-aciklamasi3 srt-07-0216-hdp-dbp-basin-aciklamasi4

Kaynak:DİHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER