Bodrom Katındakilerin Öldürüldüklerine Dair İlk İşaret JİTEM’den

0
616 kez

Cizre’de bir binanın bodrum katında 16 gündür hastaneye kaldırılmayı bekleyen yaralılardan haber alınmayalı 9 gün oldu. 9 kişinin yanarak bir çocuğun ise devlet güçlerince açılan ateşle can verdiği bir diğer bodrumdaki yaralılardan da 2 gündür haber alınamıyor. Kentte halkın temel ihtiyaçlarını karşılaması için nöbetçi olan fırın, eczane ve marketler ise dünden bu yana “ikinci bir emre kadar” kapalı.

Kendileriyle en son 30 Ocak’ta İçişleri Bakanlığı’nda yetkililerle konu hakkında görüşmelerini sürdüren HDP milletvekillerinin irtibat sağladığı 15 yaralı, hastaneye kaldırılamadığı için yaşamını yitiren 7 kişinin cenazesi ve yaralılara bakan 9 kişinin bulunduğu bodrumla irtibat sağlanılamayan 9’uncu güne girildi.

Dün akşam saatlerinde “JİTEM” adlı bir twitter hesabında  bodrum katındakilerin öldürüldüğüne dair bir twit paylaşıldı.Twitte öldürülenlerle ilgili bir resmi açıklamanın da yapılacağı ifade edildi.

Atılan twitten yaklaşık 3 saat sonra TRT Haber tarafından , Cizre’de yaralıların mahsur kaldığı binaya operasyon düzenlendiği ve 60’a yakın kişinin öldürüldüğü servis edildi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde günlerdir çok sayıda yaralının bulunduğu 2 ayrı binaya yönelik saldırılarla ilgili TRT Haber’den flaş bir iddia ortaya atıldı. Devletin resmi kanalından son dakika olarak geçen haberde, akşam saatlerinde devlet güçlerince bir apartmanın bodrumuna operasyon düzenlendiği, 60’a yakın kişinin öldürüldüğü iddia edildi.

 

 

Adsız

siirttenote.com

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER