Diyarbakır’da Cizre için hayat durdurulacak

0
608 kez

DİYARBAKIR (DİHA) – Cizre’deki iki ayrı binanın bodrum katında yaşanan vahşete karşı Diyarbakır’da DBP, HDP, KJA, DTK ve DEM-GENÇ öncülüğünde 3 günlük “Hayatı durdurma, direnişi büyütme” kararı alındı. Bu kapsamda bugün saat 14.00’da DBP Diyarbakır İl Örgütü binası önünde bir araya gelinerek yürüyüş düzenlenecek.

Cizre’de iki ayrı binanın bodrum katına eş zamanlı olarak devlet güçlerince düzenlenen saldırıda aralarında yaralıların da bulunduğu çok sayıda kişinin infaz edildiği iddiası ardından Kürdistan ve Avrupa’nın birçok yerinden tepkiler yağarak, serhildan çağrıları yapıldı. Cizre’de yaşananlara karşı eylemselliğe hazırlanan merkezlerden biri de Diyarbakır.
DBP, HDP, KJA, DTK, DEM-GENÇ ve STK temsilcilerin çağrısıyla 3 günlük eylemsellik kararı alınan Diyarbakır’ın genelinde 3 gün boyunca hayat durdurularak Cizre’deki katliamlar protesto edilecek.

Diyarbakır’da bugün saat 14.00’da DBP Diyarbakır İl Örgütü binası önünde bir araya gelinerek yürüyüş gerçekleştirilecek. “Zulme karşı ses çıkarma” eylemlerine de kitlesel katılımlarla devam edilecek. Bugün akşam saat 19.00’da Kayapınar Rojava Parkı’nda, Yenişehir Ofis AZC Plaza, DBP Bağlar İlçe Örgütü binası önünde bir araya gelinerek zulme karşı ses çıkarılacak.

Yarın ise Diyarbakır’ın tüm ilçelerinden on binlerin katılımıyla bir yürüyüş düzenlenecek.
Yürüyüş yarın saat 13.00’da Koşuyolu Parkı’nda toplanıp gerçekleştirilecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER