Yaralıların aileleri: AKP çocuklarımızın kanında boğulacak

0
421 kez

MARDİN (DİHA) – Cizre’de günlerdir mahsur kaldıkları binada dün akşam saatlerinde devlet güçleri tarafından katledildikleri bilgisi gelen yaralıların aileleri, AKP’nin bu katliamın altında kalacağını ifade ederek, “AKP çocuklarımızın kanında boğulacak” dedi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde günlerdir iki binanın bodrum katında mahsur kalan onlarca sivil yaralının katledildiğine ilişkin iddialar yaralıların ailelerini de kaygılandırıyor. Katliama dair detaylı bilgilere ulaşılamazken, günlerdir Botan Yürüyüşü’nde yerini alan yaralılardan Mehmet Yavuzel, Rohat Aktaş, Ali Fırat Kalkan ve İzzet Gündüz’ün aileleri Kürt halkına, katliama karşı ayağa kalkma çağrısında bulundu. Bodrum katlarında infaz edilenlerin çocuk, genç, kadın, siviller olduğunu belirten yaralılardan DBP PM üyesi Mehmet Yavuzel’in annesi Hanım Yavuzel, şu anda ellerinde net bilgi olmadığını, ancak orada kimin katledildiğinin bir önemi olmadığını, oradaki herkesin evlatları olduğunu kaydetti.

‘AKP bu vahşetin altında kalacak’

Yavuzel, AKP’nin bu katliamın altında kalacağını ifade ederek, “AKP bu vahşetin altında kalacak, çocuklarımızın kanında boğulacak” dedi. Cizre’de yaralılara yönelik katliamın Zilan, Dersim, Ağrı ve Roboski katliamlarının bir devamı olduğunu vurgulayan Yavuzel, şimdi de Cizre’de bu katliamlara bir yenisinin eklendiğini söyledi.

‘AKP’li milletvekiller bu katliamın ortağıdır’

AKP faşizminin yanında yer alan Kürt milletvekillerini lanetlediğini belirten anne Yavuzel, AKP’li Kürt milletvekillerinin katliamın ortağı olduğunu ve bu halka hesap vereceğini söyledi. Yavuzel, AKP’de yer alan Kürt milletvekillerine seslenerek, “Biraz onurunuz kaldıysa AKP’den istifa edin, bu vahşete karşı halkınızın yanında yer alın” dedi.

‘AKP çocuklarımızı bilerek ve planlayarak katletti’

AKP’nin çocuklarını bilerek ve planlayarak katlettiğinin altını çizen Rohat Aktaş’ın annesi Meliha Aktaş ise “Bizim için kimin yaşamını yitirdiği önemli değil. Bugün Kürt halkının çocukları katledildi. Acımız ve öfkemiz büyük. AKP ve katlillerinden bunun hesabı sorulacaktır” ifadelerini kullandı.

Çocuklarını almak için her yolu önerdiklerini ve denediklerini dile getiren Aktaş, ancak AKP hükümetinin tüm bu çabalarına saldırı ile karşılık vererek çocuklarını infaz etmek için her yolu denediğini ve sonunda bu vahşi emelini gerçekleştirdiğini söyledi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER